» Wybraliśmy!

27.09.2005 | kategoria: Toruń, Wybrańcy Narodu

No i mamy Wybrańców Narodu z okręgu toruńsko – włocławskiego. Oczywiście moi kumple z partii są posłami. Ale ekstra ;-) Wczoraj oglądałam pierwszy raz od wielu dni… telewizję. „Kropka nad i”, „Ogonek pod ę” „Kreska nad ó” czy tam jakieś inne „Prosto w gały”.

Był Donald Tusk i Jarek Kaczyński. Uśmiałam się, bo Kaczory mają wielki dylemat – Jarek na premiera, ale Lechowi pójdzie w dół czy może wystawić Dorna i Lechu ma szansę.

No, ale jak Lechu przegra to porażka kaczorów i jeszcze się rzuca z rozpaczy do stawu, bo władza była tak blisko. I może wtedy niby ktoś tam chory i Jarek musi go zastąpić. Przekichane mieć brata w polityce, który chce być Królem.

Ale przecież nie można mieć wszystkiego. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Zaczynam na nowo interesować się polityką, bo jest jeszcze bardziej śmieszna niż kiedyś. Moja lepsza połowa uważa, że znienawidziłam politykę (partię), zobaczyłam, jak wygląda to „od dołu” i odgrywam się teraz na partii. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Ale jeśli tak żenujące sytuacje widzi ludzik, który ma tyle lat, co ja i zaledwie był rzecznikiem prasowym młodzieżówki, to co dopiero wyżej się dzieje? I to jest właśnie śmieszne :-) – że na dole już jest kabaret. Do partii jednak nie wrócę. A może do innej?

Oto lista ludzi (za Gazeta.pl), których „mordy” nareszcie znikną z ulic i przystanków MZK:

Antoni Mężydło (PiS) – 16.229 głosów

Jan Wyrowiński (PO) – 14.279 głosów

Anna Sobecka (LPR) – 13.761 głosów

Mirosław Krajewski (Samoobrona) – 11.333 głosy

Jerzy Wenderlich (SLD) – 10.761 głosów

Tomasz Lenz (PO) – 9.472 głosy

Zbigniew Girzyński (PiS) – 8.734 głosy

Łukasz Zbonikowski (PiS) – 7.209 głosów

Lech Kuropatwiński (Samoobrona) – 6.115 głosów

Zbigniew Sosnowski (PSL) – 5.937 głosów

Krystian Łuczak (SLD) – 5.824 głosy

Domicela Kopaczewska (PO) – 4.870 głosów

Waldemar Nowakowski (Samoobrona) – 4.170 głosów

Mam nadzieję, że jutro nie zobaczę na ulicy plakatu:

Wpis opublikowano: 27.09.2005

Chcesz skomentować, ale nie widzisz formularza do komentowania? Spójrz na datę opublikowania wpisu. Jeśli minęło więcej niż pięć miesięcy, to formularz został wyłączony automatycznie. Jeśli minęło mniej niż pięć miesięcy, to oznacza, że komentowanie dla tego wpisu zostało od początku wyłączone.