» Droga Pani, ja tu czekam

24.11.2006 | kategoria: E-biznes

tematy: , , , ,

Pocztowcy strajkują, a klienci tracą cierpliwość…

Droga Pani…

„Droga Pani, ja tu czekam, dzisiaj zapłaciłem i gdzie jest moje zamówienie?”. Człowieka aż nosi, żeby złośliwie odpowiedzieć, że:

1. przelew między bankami nie idzie pięć minut (czasami 2 dni)
2. strajk poczty

Ale trzeba zachować klasę. Czekamy na przelew, informując, ile on może iść i zamówienie wysyłamy alternatywnymi kanałami. Kiedy poczta strajkuje, kurierzy zacierają ręce. Można też skorzystać z usług pocztowych InPost.

Edukacja przez całe życie

Wobec zachowań wynikających z niewiedzy, zawsze doceniam i stosuję edukację ustawiczną ;) Klienta trzeba nieustannie edukować oraz informować o wszystkim, co dzieje się wokół zamówienia.

Więc informujmy się nawzajem. Życie będzie o wiele prostsze.

p.s. PRESS w tym miesiącu nie dotarł. Na polecony czekam też już tydzień. I nie pójdę na pocztę. Przecież kiedyś będą musieli roznieść zaległe przesyłki. Czy nie?

Wpis opublikowano: 24.11.2006

Komentarze (5)

Nie idź na pocztę. Umrzesz stojąc w kolejce i obserwując emerytów (po emerytury), a także kobiety w ciąży obsługiwanych poza kolejką.

Nie mam oczywiście nic przeciwko takiemu zwyczajowi, natomiast dla osób nieciążąwych i niestarych – lepiej poczekać w domu :-)

Może doniosą, może nie :D W takich chwilach dochodzę do wniosku, że listy itp. najlepiej wysyłać jednak mailem albo faxem :D (no chyba, że administratorzy sieci zastrajkują :D)

No Paweł faktycznie książki papierowe i papierową gazetę wyślą mi faxem :-D Miałam pecha – wysłali w nieodpowiednim momencie.

Swoją drogą… przecież polecony po nieodebraniu wraca do nadawcy. Zobaczycie, masowo zaczną wracać do nadawców i będzie wesoło ;)

btw: Allegro uruchomiło dobre forum:
http://www.allegro.pl/phorum/list.php?f=364

ale pomyśl, kiedyś będziesz w ciąży, kiedyś będziesz emerytką, może załapiesz się na przepuszczenie w kolejce ;-)

a w warszawie od wczoraj wszystkie placówki pozamykane.

skorzystajcie z InPostu gwarantuje brak wszystkich niedogodności związanych z korzystaniem z PP :)

Chcesz skomentować, ale nie widzisz formularza do komentowania? Spójrz na datę opublikowania wpisu. Jeśli minęło więcej niż pięć miesięcy, to formularz został wyłączony automatycznie. Jeśli minęło mniej niż pięć miesięcy, to oznacza, że komentowanie dla tego wpisu zostało od początku wyłączone.